MECENAT świątecznie…

W niedzielę 28 grudnia 2014 w Domu Kultury w Blizanowie miało miejsce świąteczne spotkanie środowiska związanego z Programem Stypendialnym “Mecenat” realizowanym przez T K “Echo Pyzdr”. Program realizowany jest od 1998 roku, a od 4 lat, dzięki współpracy z samorządem Blizanowa, wspiera głównie młodzież z gminy Blizanów. W bieżącym roku szkolnym wspieranych jest 12 licealistów i studentów, w tym aż dziewięcioro z gminy Blizanów .
TK “Echo Pyzdr organizuje spotkania świąteczne rokrocznie, ale tylko raz na kilka lat mają one charakter szczególny, bowiem uczestniczą w nich sponsorzy. Trojgu z nich Annie i Przemysławowi Gałkiewiczom – przedsiębiorcom z Poznania oraz Sławomirowi Musiałowi – Wójtowi gminy Blizanów, wręczone zostały Srebrne Spinki “Mecenatu” za wieloletnie wspieranie Programu “Mecenat”. Wcześniej wyróżnienie to otrzymali m.in.: Leszek Balcerowicz, Bożena Brzezińska (sponsorka z Konina) oraz Grzegorz Turniak (sponsor staży dla stypendystów w Warszawie).
W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób: stypendystów, rodziców, sponsorów, alumnów i organizatorów programów stypendialnych realizowanych przez Towarzystwo Kulturalne “Echo Pyzdr”. Spotkanie prowadziły stypendystki „Mecenatu”: Agata Agaciak i Paulina Jankowska.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.