Organizujemy zbiórkę dla Polonii w Naddniestrzu - KLIKNIJ TUTAJ

Organizujemy zbiórkę dla Polonii w Naddniestrzu – KLIKNIJ TUTAJ

Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr” organizuje zbiórkę na zakup mobilnego monitora interaktywnego dla szkoły we wsi Słoboda Raszków. Brakuje nam jeszcze 10.000,00 zł.

Mobilny monitor interaktywny łączy w sobie cechy tablicy interaktywnej z niskim kosztem zakupu (jeden monitor może zastąpić kilka tablic!!!). Dzięki swojej mobilności monitor może służyć większej liczbie klas. Ma wbudowany Internet. Porusza się na kółkach. Nie wymaga projektora, ekranu i sieci kablowej. By go używać wystarczy dostęp do gniazdka z prądem. Jest łatwy w obsłudze. To idealny sprzęt dla szkoły, której nie stać na zakup nawet jednej tablicy interaktywnej…

Skorzystaj z naszego generatora poniżej, by łatwo i skutecznie przekazać swój dar!

Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr” wspomaga społeczność lokalną w Naddniestrzu, w tym szczególnie Polonię, od 2014 roku. Tym razem celem jest poprawa jakości edukacji we wsi Słoboda Raszków w rejonie Kamienka, gdzie 80% mieszkańców to Polacy!

Polacy z Naddniestrza są potomkami osadników polskich zasiedlających te tereny od końca XIV wieku, po Unii Polski z Litwą w Krewie (1385 r.). Do dziś zachowały się tam polskie parafie, cmentarze oraz jedyna szkoła w Naddniestrzu, gdzie nauczany jest język polski jako przedmiot obowiązkowy. I to właśnie we wsi Słoboda Raszków!

Ta unikalna szkoła podstawowa potrzebuje naszego wsparcia!

Jej uczniowie, w większości Polacy, potrzebują aktualnej wiedzy technologicznej i umiejętności informatycznych!

To, co dla nas jest obecnie standardem w nauczaniu dzieci w Polsce, tj. swobodne korzystanie z dobrodziejstw technologii, dla dzieci i nauczycieli w szkole podstawowej w Słobodzie Raszków jest niedostępne.